...
Rodzaje tapet ściennych

Tapety ściennych to bardzo popularny sposób na dekorację wnętrz. Dzięki nim można w łatwy sposób odmienić wygląd każdego pomieszczenia, bez konieczności przeprowadzania remontu. W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów tapet, które różnią się materiałami, wzorami, kolorami oraz sposobem aplikacji. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje tapet ściennych.

Tapeta papierowa

to najczęściej wybierany rodzaj tapet. Wykonana jest z papieru, który jest pokryty warstwą pigmentu. Tapety papierowe są stosunkowo tanie i łatwe w aplikacji, ale trudno je utrzymać w czystości i odporności na wilgoć.

Tapeta winylowa

to tapeta wykonana z PVC, co sprawia, że jest odporna na wilgoć i łatwa do utrzymania w czystości. Tapeta winylowa jest również odporna na uszkodzenia mechaniczne, dlatego często stosowana jest w pokojach dziecięcych czy kuchniach.

Tapeta flizelinowa

to tapeta z tkaniny poliestrowej pokrytej warstwą pigmentu. Tapeta flizelinowa jest odporna na rozdarcia, a jej aplikacja jest bardzo prosta, gdyż klej nakładamy na ścianę, a nie na tapetę. Wzory na takiej tapecie mogą być bardzo różnorodne, od gładkich po złożone i złożone.

Tapeta akustyczna

to rodzaj tapety, których zadaniem jest zmniejszenie dźwięków odbijających się od ścian. Wykorzystywana jest przede wszystkim w pomieszczeniach, gdzie wymagana jest cisza, np. w biurach, salach konferencyjnych czy studiach nagrań.

Tapeta do malowania

to rodzaj tapety, która ma postać białego płótna, na które nakładamy farbę. Tego typu tapeta jest bardzo elastyczna i idealnie nadaje się do pokojów, gdzie wymagane są precyzyjne linie, np. na ścianach z nierównościami.

Tapeta 3D

to rodzaj tapety, która naśladuje trójwymiarową przestrzeń, dzięki czemu pomieszczenie zyskuje głębię i efektowny wygląd. Może to być klasyczny wzór geometryczny lub imitacja kamienia czy drewna.

Tapeta fototapeta

to rodzaj tapety, która przedstawia zdjęcia lub grafiki o różnej tematyce, np. krajobrazy, zwierzęta, miasta czy postacie z filmów. Fototapety stanowią bardzo interesującą alternatywę dla tradycyjnych tapet, a ich wybór jest naprawdę ogromny.

Tapeta metaliczna

to rodzaj tapety, która zawiera w sobie elementy metaliczne.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.