Kolekcja Ammadora & Ornante

7 października w Warszawie odbyło się oficjalne otwarcie atelier marki Occhiello, któremu towarzyszyła premiera Naszej najnowszej kolekcji Ammadora&Ornante. Ukończenie prac uświetniło wydarzenie, na którym spotkaliśmy się wspólnie aby przedstawić dzieło ostatnich kilku miesięcy ciężkiej pracy.

Miejsce i czas premiery nie był przypadkowy, gdyż powstała we współpracy z Omenaa Mensah – dziennikarką, bizneswoman oraz właścicielką marki Ammadora, specjalizującej się w tworzeniu mebli inspirowanych sztuką. Ponadto we wnętrzu atelier jedna ze ścian została pokryta freskiem eksponującym wzór ze wspomnianej kolekcji.

Estetyka kolekcji nawiązuje do pochodzenia naszej ambasadorki, czerpiąc inspiracje z jej doświadczeń oraz podróży po kontynencie afrykańskim. Głównym impulsem do stworzenia tej kolekcji była chęć urzeczywistnienia kawałka Afryki w postaci fresku – ukazania jej piękna i niezwykłego charakteru. Inspiracji dostarczyły zarówno pejzaże Czarnego Lądu, jak i sylwetki rdzennych mieszkańców w postaci portretów Gusti Widiyana.

Współpraca Ammadora&Ornante zmierza także do charytatywnego wsparcia Omenaa Foundation – organizacji, która podjęła się wspaniałej idei budowy szkoły w Ghanie.

Dziękujemy marce Ammadora, w szczególności Omenie Mensah za wspaniałą współpracę przy tworzeniu tej kolekcji. Równocześnie mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej wspólnej drogi w kreowaniu niezwykłych, luksusowych wnętrz. 

Realizacja fresku z kolekcji Ammadora&Ornante