Pierwszy fresk ścienny na elewacji, czyli Ornante Eterna

Fresk ścienny pierwszych fanów pozyskiwał już w renesansie. Wówczas rozwijała się technika malarstwa ściennego zwana al fresco. Polegała ona na zdobieniu ścian przez artystę malarza w formie malowideł tworzonych poprzez nakładanie farb na mokry tynk. Od wieków technika ta podbija coraz to więcej serc, jednak od tego czasu cieszy się coraz to większymi modyfikacjami i inspiruje architektów. Ornante Eterna to jedyny w swoim rodzaju zestaw innowacyjnych produktów, który odwzorowuje fresk ścienny na elewacjach budynków. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu, możesz cieszyć się wyrafinowanym zdobieniem nie tylko ścian wewnętrznych, ale i na zewnątrz swojego domu, zachwycając przy okazji wszystkich mijających Twój dom. 

Przenieśmy się do Bawarii! Jednego z bardziej rozpoznawalnych landów południowych Niemiec. To tutaj, na przecięciu średniowiecznych szlaków handlowych, popularność zdobyły zdobione fasady budynków. Miejsce zachwycające, swoimi wyszukanymi elewacjami, obok których nie sposób przejść obojętnie. Nadszedł czas, aby wzornictwem ściennym zainspirować także Polskę – to właśnie cel przyświecający Ornante Eterna.

W Polsce nie znajdziemy wiele przykładów wielkopowierzchniowych reprodukcji na ścianach frontowych. Rozwiązanie, dotychczas niedostępne w Polsce jest zdecydowanym przełomem w branży budowlanej, które otwiera szerokie możliwości zdobienia ścian zewnętrznych budynków prywatnych, jak i komercyjnych. W jednym jak i drugim przypadku, zachwyca tak samo, jednak w budynkach użyteczności publicznej, potrafi być kartą przetargową u pozyskiwaniu na okolicznym (i nie tylko) rynku rozpoznawalności.

Ornante Eterna jest alternatywą zdobienia ścian frontowych metodą renesansową, czyli nakładania farby bezpośrednio na mokry tynk. To innowacyjne rozwiązanie umożliwia wykonanie dowolnej aranżacji ściennej, z szerokim wachlarzem zdobień. Jej wyjątkowość polega na możliwości montażu fresku ściennego na zewnętrznych ścianach budynku. Produkowany ręcznie został zaprojektowany tak, aby posiadał wyjątkową odporność na działanie wilgoci, mrozu, czy promieniowania UV i wysokich temperatur. Jego niezawodność została udowodniona poprzez 10letnią gwarancję od producenta. Klej Eterna, elastyczny fresk ścienni oraz proces tworzenia go przy pomocy farb wodnych są zupełnie bezpieczne dla środowiska, ludzi i zwierząt. Nie wydziela uciążliwego dla mieszkańców zapachu, ponieważ został wykonany bez użycia chemikaliów. Montaż fresku zawiera dodatkową warstwę izolacji na ścianie, co umożliwia swobodny przepływ powietrza i pary wodnej między ścianą, a zdobieniem. Jest zatem idealnym maskowaniem wszelkich ściennych nierówności, dodatkowo bardzo odporny na zarysowania.

To innowacyjne rozwiązanie chronione jest zgłoszeniem patentowym. Zawdzięcza mu to wyjątkowość i niepowtarzalność, jako produktowi, a także jego poszczególnych składowych. Ornante jest jedynym polskim producentem współczesnych fresków ściennych, przeznaczonym do dekoracji wnętrz, elewacji oraz pomieszczeń o dużej wilgotności. Dzięki jego wyjątkowej otoczce, masz pewność, że otrzymasz produkt oryginalny i niepowtarzalnie wysokiej jakości.

Bazę fresku ściennego stanowi elastyczna warstwa nośna, na której formowana jest faktura ściany z wykorzystaniem tynku naturalnego i technik artystycznych. Możliwe są także dodatkowe uszlachetnienia materiału, poprzez pokrycie tynku werniksem pośrednim. Prócz predyspozycje do wyboru dowolnej, artystycznej aranżacji ściennej, Ornante Eterna proponuje także inne personalizacje, w postaci doboru stopnia połyskliwości warstwy ochronnej.

Rozwiązanie Ornante Eterna postanowiło iść o krok dalej i zachwycać swoim pięknem znacznie szerszą publikę. Otulając mury domów i budynków użyteczności publicznej, ma potencjał dotarcia do jeszcze większej grupy odbiorców i inspirować przy tym tysiące, a nawet miliony ludzi.