Malarska idylla w Twoim wnętrzu

Pryncypium Ornante jest zawsze podążać w swoich projektach autorskich za sztuką. Współczesny fresk wywodzi się z idei odbierania sztuki w dużym formacie. Z tego względu pragniemy przedstawić Państwu najnowszą kolekcję autorską Ornante „Ogrody Mistrzów”.

Sielankowe wzornictwo kolekcji, to połączenie charakterystycznej dla Ornante stylistyki wraz z odniesieniami do tematyki ogrodu w malarstwie. Każda grafika to impuls, wywołany przez konkretne dzieło. Chcieliśmy zaprosić piękno natury do wnętrz, nadając im nutę elegancji. Nowa kolekcja zawiera kilkanaście subtelnych propozycji, którymi z łatwością można uzupełnić wnętrza w różnorodnej estetyce.

Przy jej projektowaniu staraliśmy się wpleść najbardziej rozpoznawalne motywy roślinne w delikatny deseń tła, uwzględniając charakterystyczną strukturę współczesnego fresku. Wśród proponowanych grafik znajdują się akcenty florystyczne kojarzone z nenufarami, malwami, astrami czy różami. Wnikliwy obserwator z łatwością dostrzeże także detale fauny - ptaki czy ważki oraz ciekawie zinterpretowane fragmenty małej architektury. Wszystkie te koncepcje graficzne, spięte klamrą wysublimowanej kolorystyki, charakteryzują się delikatną ornamentyką tła, która idealnie współgra ze szlachetną fakturą tynku współczesnego fresku.

Verona Oro, VeronaArento, VeronaRame – inspiracja „Park Włoski” Aleksander Gierymski    

Pergola, Rosae – inspiracja „W oranżerii” Olga Boznańska

Piovene, Lante Luce, Lante Pesante – inspiracja „Bodiaki” Jan Stanisławski

Liberato – inspiracja Szkice botaniczne Leonardo Da Vinci

Borghese, Landriana, PaisioCarlotta – inspiracja „Dziwny ogród” Józef Mahoffer

Liliana, Arcadia – inspiracja „Nenufary” Claude Monet

Visconti, Inspiracja „Polichromie kwiatowe” Stanisław Wyspiański

Bardini, Inspiracja „Święta Agnieszka” Jacek Malczewski

Wzory z kolekcji „Ogrody Mistrzów”, nawiązując do znanych i rozpoznawalnych motywów malarskich, pozwolą na przemycenie odrobiny artyzmu do wnętrz, które właśnie urządzamy.

Delikatna i różnorodna kolorystyka może przełożyć się na ożywienie przestrzeni, którą się otaczamy albo stanie się natchnieniem do wprowadzenia bardziej urozmaiconej palety barwnej.

Mieszkanie stylów, a także inspiracje zaczerpnięte z natury, to wciąż trend, który z chęcią wybieramy w urządzaniu. Zachęcamy Was do eksperymentowania w poszukiwaniu swojego wyjątkowego stylu z Ornante. Nasza najnowsza kolekcja „Ogrody mistrzów” jest wręcz stworzona do nieszablonowych aranżacji.