Montaż Fresków Ściennych Ornante

Piękno! Któż nie chciałby obcować z nim na co dzień! Myślisz, że to trudne? Dzięki Freskom ściennym Ornante masz możliwość puszczenia wodzy fantazji i wykreowania niepowtarzalnego wnętrza, które swoim sznytem i smakiem zachwyci nawet najbardziej wybrednych miłośników piękna, a wśród Twoich najbliższych wzbudzi co najmniej nutkę zazdrości! Dzisiejszym tekstem chcemy pokazać Ci, że to prostsze niż można by sobie wyobrazić! Nie wierzysz? W takim razie posłuchaj… kiedy już Twój wyjątkowy fresk zostanie stworzony, a nasi dostawcy dostarczą Ci wyjątkową ścienną kompozycję, przychodzi czas na jego montaż.

Zadanie wymagające precyzji i odrobiny cierpliwości, natomiast gwarantujemy, że dzięki temu artykułowi stanie się prostsze i przyjemniejsze.

Po rozpakowaniu przesyłki sprawdź czy fresk ścienny jest zgodny z zamówieniem. Warto przy tym posłużyć się wizualizacją techniczną, która od nas otrzymasz. W następnym kroku upewnij się, że bryty mają odpowiednią szerokość i wysokość oraz są właściwe dopasowanie kolorystyczne. Jeżeli wszystko pasuje do siebie perfekcyjnie, należy zadbać o ścianę, na której fresk ścienny ma się znajdować. Musi ona być czysta, sucha i gładka, dobrze zagruntowana, o jednolitej kolorystyce. W tym momencie upewnij się raz jeszcze, że wymiar ściany zgadza się z jej wymiarami na wizualizacji technicznej, przygotowanej przez naszych projektantów.

Przyszedł czas na nakładanie brytu. Poziomicą wyznacz pion dla jego pierwszej części. W celu przyłączenia fragmentu materiału do ściany, pokryj ją klejem, dokładnie rozprowadzając go wałkiem. Pozostaw obszar, o szerokości czterech centymetrów. Posłuży on jako miejsce na zakładkę z kolejnym brytem. W tym momencie czas na przyklejanie pierwszej części fresku. Przyłóż fragment tapety do ściany, w wyznaczonym miejscu. Następnie należy rozprowadzić gumowym wałkiem nadmiar powietrza i kleju między brytem a ścianą. Pamiętaj, że każdy fragment jest produkowany z zapasem czterech centymetrów. Dociągnij materiał do rogów, a jego nadmiar odetnij nożem segmentowym. Po tak dokładnym początku montażu, przyszedł czas na kolejny bryt. Rozpocznij jego montaż z czterocentymetrową zakładką, starannie dopasowując wzór na łączeniu. Przy pomocy poziomicy dokonaj podwójnego cięcia, nie wychodząc poza obszar łączenia się dwóch części. Nóż należy prowadzić prostopadle do powierzchni cięcia, z taką siłą, aby przeciąć oba bryty jednocześnie. Usuń odcięty pasek, nakładając odrobinę kleju w miejscu łączenia. Jeżeli wszystko idealnie się połączyło, należy scalić oba fragmenty niewielkim wałkiem do tapet. Łączenie już za nami. Kolejne części montuj analogicznie, pamiętając o wycięciach na gniazdka, które znajdować się będą w zdobionej ścianie.

Tak zaaplikowany fresk powinien wysychać 24 godziny, w stabilnej temperaturze pokojowej, bez wietrzenia pomieszczenia. Efekty montażu są piorunujące, a więc po pracy technicznej, pozostaje cieszyć się pomieszczeniem, który zdobi tak wyrafinowana ozdoba, jaką jest fresk ścienny. 

Instrukcję w formie filmu znajdziesz na naszym YouTubue