Fresk ścienny w trendach wnętrzarskich na 2021 rok – część 2

Bycie na bieżąco z trendami to marzenie każdego miłośnika modnych wnętrz, co z natury jest zadaniem trudnym i angażującym – ponieważ wymaga bacznej obserwacji i śledzenia opiniotwórczych mediów. Na szczęście w tym roku przychodzimy z pomocą i przygotowaliśmy dla Was nasz subiektywny ranking najważniejszych trendów 2021, w którym dodatkowo znajdziecie mnóstwo porad i inspiracji do wykorzystania naszych fresków ściennych zgodnie z aktualnymi trendami. Pierwszą część naszego rankingu znajdziecie tutaj.

Miejsce 3 – Modern Vintage

Architekci wnętrz, designerzy i mistrzostwie wzornictwo sięgnęli głęboko do lat 50 i 60 i wyciągnęli to co najlepsze, otrzymując styl modern vintage! Jest to perfekcyjne połączenie dobrego, jakościowego wzornictwa mebli, które gra główną rolę we wnętrzach wraz z pastelową kolorystyką modernizmu lat 50 w USA. Ważnym aspektem tego stylu, który dynamicznie podbija serca miłośników wnętrz, jest relatywnie niska ilość dodatków. Warto to podkreślić – w modern vintage chodzi przede wszystkim o perełki wzornictwa. Wszystko inne to tło. Jeżeli chodzi o nasz fresk ścienny – w poniższej wizualizacji postawiliśmy na podkreślenie designu mebli komponując piękne wnętrze w stylu modern vintage.

Jeżeli chcesz w 2021 by w Twoim wnętrzu zagościł duch lat 50 i 60 kieruj się naszymi prostymi poradami.

  • Przede wszystkim wzornictwo – szukając inspiracji zobaczcie największe klasyki modernizmu w USA jak krzesło Navy lub fotel Coconut
  • Nie tylko USA! – podczas PRL wzornictwo w Polsce również rozwijało się bardzo intensywnie wraz z rozwojem przemysłu meblarskiej. Szukając inspiracji do Waszego wnętrza zobaczcie projekty Rajmunda Teofila Hałasa lub Romana Modzelewskiego
  • Nie przegap aukcji – meble z lat 50 i 60 w dobrym stanie mogą kosztować dziesiątki tysięcy złotych – szukając takich mebli postaw na aukcje, gdzie często można znaleźć perełki wzornictwa!

Miejsce 2 – „Zrównoważone podejście”

Wraz z designem zmienia się też ludzkie podejście do wnętrz. Dawno już przestaliśmy patrzeć w stronę ceny, która jakiś czas temu bywała głównym determinantem decyzji o zakupie danego elementu naszego wnętrza. Jakość, która jest bardzo istotna, powoli daje się dogonić idei i podejściu, które przekazuje marka producenta wyposażenia lub wykończenia wnętrza. Brzmi enigmatycznie – już wyjaśniamy. W trendach na 2021 bardzo mocno rysuje się przywiązywanie wartości do materiałów, z których wykonany jest dany element naszego wnętrza, ale i co ważniejsze w tym wypadku do źródła pozyskania tego materiału, jego wpływu na środowisko, również podchodzenia firmy, jej historii a nawet do technologii produkcji. Jako konsumenci chcemy wiedzieć coraz więcej o naszych decyzjach i mieć jak największy wpływ na jakość otaczającego nas świata. Dlatego też jako manufaktura Ornante przykładamy dużą uwagę do tego, by komponenty, z których powstaje nasz fresk ścienny były pochodzenia naturalnego, bez dodatków chemikaliów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na środowisko.

Jeżeli chcecie by Wasze wnętrze komponowało się z elementów powstałych podczas zrównoważonego podejścia producenta zapoznajcie się z naszymi radami.

  • Przed podjęciem decyzji o zakupie poczytajcie o producencie w Internecie – dowiedzcie się o jego podejściu do środowiska, materiałach i innych aspektach, które mogą świadczyć o zrównoważonym podejściu.
  • Wybierajcie polskich producentów, a jeżeli macie taką możliwość to nawet lokalnych.
  • Kierujcie się zasadą zero waste. Jeżeli czegoś nie potrzebujecie lub nie jesteście pewni, to nie kupujcie tego – szkoda surowców.

Zanim przejdziemy do pierwszego miejsca – małe podsumowanie. Rok 2020 z pewnością należał do tych bardziej specyficznych w naszych życiach – mówiąc dyplomatycznie. Niezależnie od tego jak bardzo negatywny skutek przyniósł ubiegły rok, należy zwrócić uwagę na to, że w wielu branżach przedefiniował podstawowe pojęcia doprowadzając, nierzadko, do postawienia wielu z nich na głowie. Co koronawiurs zmienił w branży wnętrzarskiej? Jaki będzie najmocniejszy trend w przyszłym roku i jak fresk ścienny Ornante może wnieść wielką wartość do Waszych wnętrz?

Miejsce 1 – Wasz dom to Wasza oaza

Niezależnie od pozostałego wpływu pandemii na nasze życie, zdefiniowała ono podejście do naszego domu lub mieszkania na nowo. Nowoczesne i dosyć powszechna idea traktowania własnej przestrzeni jako miejsca do spania, gdyż większość życia spędza się „na mieście” całkowicie znikła w odmętach pandemicznej rzeczywistości. To wydarzenie ma potężny wpływ na podejście do przestrzeni mieszkalnej, które będzie odczuwalne przez następne wiele lat, ponieważ zaczynamy wymagać...

Rok temu wymagaliśmy od naszej przestrzeni by była komfortowa podczas odpoczynku oraz pozwalała nam na spełnianie naszych potrzeb w sposób podstawowy. Aktualnie spędzamy 90% naszego czasu w domach i mieszkaniach, a wyjście na zewnątrz w celu doświadczania jest ograniczone lub niemożliwe, dlatego też najmocniejszym trendem przyszłego roku będzie dostosowanie naszych przestrzeni do potrzeb, które będziemy zmuszeni realizować w domu. W praktyce przełoży się to na przykład na inwestycje w sprzęt do kina domowego, gdyż nie możemy wyjść do fizycznego, ale również i co bardziej interesujące na inwestycje w design, gdyż spędzamy w domu większość swojego czasu i musimy czuć się w nim dobrze. Nasz dom będzie również odpowiedzialny za dostarczenie nam dawki sztuki, której nie będziemy mogli nabyć w inny sposób – i tu z pomocą przychodzi fresk ścienny Ornante, który pozwoli Wam doświadczać na co dzień, tego co dla innych niedostępne.

Podsumowując najważniejszym i najmocniej wpływającym na wnętrza trendem będzie zmiana spojrzenia na status własnej przestrzeni w życiu ludzkim. Dopasowanie jej nie tylko do tego, żeby można było w niej spędzić noc, ale i każdego dnia w sposób komfortowy żyć i pracować.